Blog

Co dělá specialista na komerční nemovitosti?

30. září

Komerční realitní zprostředkovatel spolupracuje s klienty při nákupu, pronájmu a prodeji komerčních nemovitostí, jako jsou činžovní domy, kancelářské a obchodní prostory a v neposlední řadě také pozemky pro budoucí výstavbu.

Profesionálové v oblasti komerčních nemovitostí pracují se stejným oprávněním jako ti, kteří se věnují oblasti rezidenčních nemovitostí.

Komerční realitní zprostředkovatelé však musí mít dobré znalosti o aktuální situaci na trhu, stejně jako o správě komerčních nemovitostí, neveřejných nabídkách v okolí, daňových aspektech a dalších několika oblastech.

To neznamená, že prodej rezidenčních nemovitostí je snadná práce. Jde jen o to, že rezidenční nemovitosti slouží k jedinému účelu - k bydlení. Naproti tomu komerční nemovitosti mohou být využívány k nejrůznějším účelům, od podnikání přes zdravotnictví až po maloobchod a skladování. Za komerční nemovitosti se považují i bytové komplexy.

Komerční zprostředkovatelé a makléři slouží jako prostředníci mezi více stranami v komerční transakci, znají rozsáhlé informace o lokalitě a samotném objektu. Také poskytují hlubší finanční analýzy, aby zjistili, zda je nemovitost vhodná pro hospodářský výsledek jejich klienta a vyhovuje jeho představám a požadavkům.

Zpátky na Blog
Copyright © 2022 Daniel Bukovský — všechna práva vyhrazena.